𝐓𝐚𝐡𝐧𝐢𝐚𝐡 𝐤𝐞𝐩𝐚𝐝𝐚 𝐬𝐞𝐦𝐮𝐚 𝐩𝐞𝐬𝐞𝐫𝐭𝐚 𝐲𝐚𝐧𝐠 𝐦𝐞𝐧𝐲𝐞𝐫𝐭𝐚𝐢 𝐏𝐑𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐏𝐄𝐑𝐓𝐀𝐍𝐃𝐈𝐍𝐆𝐀𝐍 NORMA BAHARU MEWARNA DAN MELUKIS SECARA DALAM TALIAN  𝐩𝐚𝐝𝐚 01 JULAI 2021 – 01 NOVEMBER 2021 𝐝𝐞𝐧𝐠𝐚𝐧 𝐏𝐞𝐧𝐠𝐢𝐤𝐭𝐢𝐫𝐚𝐟𝐚𝐧 𝐏𝐀𝐉𝐒𝐊 𝟐𝟎𝟐𝟏.

Dengan ini, kami pihak ICBE Publication mengucapkan ribuan terima kasih kepada semua pihak terutamanya para ibu bapa, pihak sekolah, pihak KPM, JPN, PPD serta peserta yang memberi kerjasama bagi memperjayakan pertandingan ini. Kami rendah hati memohon maaf atas segala kekurangan dan kesulitan yang mungkin dihadapi sepanjang proses pertandingan ini. Penambahbaikan akan dilakukan bagi program-program yang akan datang.

𝐍𝐚𝐦𝐚 𝐩𝐞𝐦𝐞𝐧𝐚𝐧𝐠 𝐭𝐞𝐥𝐚𝐡 𝐝𝐢𝐬𝐞𝐧𝐚𝐫𝐚𝐢𝐤𝐚𝐧 𝐦𝐞𝐧𝐠𝐢𝐤𝐮𝐭 𝐤𝐚𝐭𝐞𝐠𝐨𝐫𝐢 𝐝𝐚𝐥𝐚𝐦 https://www.icbe.my/merdeka/

𝐈𝐂𝐁𝐄 𝐏𝐔𝐁𝐋𝐈𝐂𝐀𝐓𝐈𝐎𝐍 𝐘𝐨𝐮𝐓𝐮𝐛𝐞 𝐂𝐡𝐚𝐧𝐧𝐞𝐥

https://www.youtube.com/channel/UCSSffMPF93EguHSjze-9nnw

𝐒𝐞𝐬𝐢𝐚𝐩𝐚 𝐲𝐚𝐧𝐠 𝐛𝐞𝐥𝐮𝐦 𝐬𝐮𝐛𝐬𝐜𝐫𝐢𝐛𝐞, 𝐦𝐢𝐧𝐭𝐚 𝐊𝐥𝐢𝐤 ‘𝐒𝐮𝐛𝐬𝐜𝐫𝐢𝐛𝐞’ 𝐝𝐚𝐧 ‘𝐁𝐞𝐥𝐥 🔔’ 𝐛𝐮𝐭𝐭𝐨𝐧 𝐮𝐧𝐭𝐮𝐤 𝐦𝐞𝐧𝐞𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐧𝐨𝐭𝐢𝐟𝐢𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧.  

Semua Peserta akan menerima 𝐞-𝐒𝐢𝐣𝐢𝐥 𝐝𝐚𝐧 muatturun ( Download ) pada link dibawah :

Kategori Mewarna : https://www.icbe.my/sijilwarna/

Kategori Melukis : https://www.icbe.my/sijillukis/

Pengiktirafan PAJSK 2021 boleh semak di atas Portal PAJSK

𝐏𝐫𝐨𝐬𝐞𝐬 𝐩𝐞𝐧𝐠𝐡𝐚𝐧𝐭𝐚𝐫𝐚𝐧 𝐂𝐞𝐧𝐝𝐞𝐫𝐚𝐡𝐚𝐭𝐢 𝐛𝐞𝐫𝐩𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠𝐤𝐚𝐭-𝐩𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠𝐤𝐚𝐭 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐩𝐚𝐬 27 Disember 𝟐𝟎𝟐𝟏.

Harap Maklum.

Segala Kerjasama amat dihargai

𝐓𝐮𝐥𝐮𝐬 𝐈𝐤𝐡𝐥𝐚𝐬 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐩𝐚𝐝𝐚

𝐖𝐚𝐫𝐠𝐚 𝐈𝐂𝐁𝐄 𝐏𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧

#icbepublication

 

CARTA ALIR

KATEGORI PEMENANG (MEWARNA)

Kindergarten kids/Pelajar Prasekolah
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDJANICE LEONG CHEN LINGMELODY TANJUNG BUNGAH PENANG
2NAIB JOHAN-SILVERCHLOE CHONG ZHI YINTADIKA TZU CHI KEDAH
3TEMPAT KETIGA-BRONZEMUHAMMAD QAEID QAWIEM BIN MOHD FADZLYTABIKA KEMAS TAMAN NUSARI AMAN 1
4KEEMPAT- BRONZEWAN AMSYAR BIN WAN MUHAMMAD HANIFFSK PARIT NAWI
5KELIMA – BRONZEMUHAMMAD RAFIQ RIZQI BIN MOHD ARIFPRASEKOLAH TERATAI,  SK JENJAROM
    
    
Standard 1- Standard 3/ Darjah 1 – Darjah 3
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDKINGSLEY CHAN JUN RUISJK CHUNG HUA BINTULU / JALAN KAMBAR BUBIN, 97000 BINTULU, SARAWAK.
2NAIB JOHAN-SILVERHARRMENTHRAN KAUNDER VIVEGANSEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT TINGGI KLANG, JALAN BATU NILAM 6, BANDAR BUKIT TINGGI 1, 41200 KLANG, SELANGOR
3TEMPAT KETIGA-BRONZEANG YU JUNSJKC PAI TZE, JALAN LAMAN SETIA UTAMA, TAMAN PERSIARAN LAMAN SETIA, 81550 JOHOR BAHRU, JOHOR.
4KEEMPAT- BRONZEKHOO ZHI XUANSJK(C) KEAT HWA (K)
5KELIMA – BRONZEPETER MICHAEL LEE XINSJKC NORTH MIRI, JALAN MIRI PUJUT, 98000 MIRI, SARAWAK.
    
    
Standard 4- Standard 6/ Darjah 4 – Darjah 6
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDALEXANDREA JONG SHIOW XUAN SJK(C) TUNG HUA, JLN SUARAH, 96000 SIBU, SARAWAK, EAST MALAYSIA
2NAIB JOHAN-SILVERNATHANIEL TEOH YI YANGS J K (C) SHANG WU
3TEMPAT KETIGA-BRONZEDANIA ARIESYA BINTI CHE ROSENIZAM SK BATU TIGA, 25150 KUANTAN PAHANG
4KEEMPAT- BRONZEKIM YEA EUNSJKC LOK YUK LIKAS, P.S. 282, 88856 LIKAS, KOTA KINABALU, SABAH.
5KELIMA – BRONZECHANG ZHI YUENSEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (C) SIN HUA SEREMBAN
    
    
Form 1- Form 3/ Tingkatan 1- Tingkatan 3
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDCHONG HAN HUISMK TINGGI ST.DAVID NO1, 75150,BUKIT BARU, MELAKA
2NAIB JOHAN-SILVERFU JIE MINSMJK KWANG HUA, TAMAN ENG ANN, 41150 KLANG, SELANGOR DARUL EHSAN
3TEMPAT KETIGA-BRONZELEE PEI QISMK SEKSYEN 4 BANDAR KINRARA
4KEEMPAT- BRONZECRYSTAL VOO SIAO JINGSEKOLAH MENENGAH SHAN TAO JALAN PUNAT TANAH, 88450 SABAH
5KELIMA – BRONZEWONG JIE LUN SMK PERMAS JAYA 2
    
    
Form 4- Form 6/ Tingkatan 4- Tingkatan 6
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDWEIWEI PHOON ZIHUISEKOLAH MENENGAH JENIS KEBANGSAAN JIT SIN
2NAIB JOHAN-SILVERMIAK PEI SHENGSMK SAINT COLUMBA MIRI 
3TEMPAT KETIGA-BRONZEMIA CHONGSM KIAN KOK /BATU 2.5, JALAN TUARAN, 88450 KOTA KINABALU.
4KEEMPAT- BRONZENUR IZZATI ELISA BINTI MUSTAFFASMK NASIRUDDIN SHAH,22200,BESUT,TERENGGANU
5KELIMA – BRONZETAN SHI YEESMJK CHUNG HWA KLANG & 1, Jalan Nagasari 36/10, Seksyen 36, 40470 Shah Alam, Selangor

KATEGORI PEMENANG (MELUKIS)

Kindergarten kids/Pelajar Prasekolah
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDYAP HUEI KHOONKUEN CHENG KINDERGARTEN, JALAN SYED PUTRA, 50460 KUALA LUMPUR
2NAIB JOHAN-SILVERKRITIKA SHRI NAAIDU A/P DEVARAJU NAIDUSJK TAMIL LADANG MENTERI, 28300 TRIANG, PAHANG.
3TEMPAT KETIGA-BRONZENA’ILA BARI’AH BINTI MOHD BURHANUDDINSK BUKIT TEMBAKAU, 77300 UMBAI, MERLIMAU, MELAKA.
4KEEMPAT- BRONZEDEEPIKAA SRI A/P SRI DARANSJK (T) RAUB,  2700 RAUB, PAHANG
5KELIMA – BRONZEROSHANRAJ A/L MURUGAN TADIKA BERBILANG BINTANG 175, Jalan Pandan 26, Taman Dato Hormat, 42500 Teluk Panglima Garang. 
    
    
Standard 1- Standard 3/ Darjah 1 – Darjah 3
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDANG YU JUNSJKC PAI TZE, JALAN LAMAN SETIA UTAMA,TAMAN PERSIARAN LAMAN SETIA,81550 JOHOR BAHRU,JOHOR.
2NAIB JOHAN-SILVERCLAIRE CHAN XIANG QINGSJK CHUNG HUA BINTULU / JALAN KAMBAR BUBIN, 97000 BINTULU, SARAWAK.
3TEMPAT KETIGA-BRONZECARSON CHONG PAK LAMFAIRVIEW INTERNATIONAL SCHOOL(SUBANG JAYA CAMPUS)
4KEEMPAT- BRONZEAASHIKA A/P TAMIL SELVANSJK TAMIL LADANG BUKIT SERAMPANG. 12, JALAN INDAH 19/1, 81200 JOHOR BAHRU
5KELIMA – BRONZEMARCIUS TING MENG XINGSJK(C) CHUNG HUA NO. 3
    
    
Standard 4- Standard 6/ Darjah 4 – Darjah 6
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDNATHANIEL TEOH YI YANGSJK  (C) SHANG WU
2NAIB JOHAN-SILVERPHOEBE PHEHS.J.K(C)LAY KEOW
3TEMPAT KETIGA-BRONZEALEXANDREA JONG SHIOW XUANSJK(C) TUNG HUA, JLN SUARAH, 96000 SIBU, SARAWAK, EAST MALAYSIA.
4KEEMPAT- BRONZEHOW PEI SHANSJK(C) YU YING MELAKA
5KELIMA – BRONZESHAHID HUSAINI BIN SAYFULIDHAMSK PUTERI LEDANG 
    
    
Form 1- Form 3/ Tingkatan 1- Tingkatan 3
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDLEE SHI QINGSMK TAMAN DESA TEBRAU JALAN HARMONIUM 22, TAMAN DESA TEBRAU, JOHOR
2NAIB JOHAN-SILVERFU JIE MINSMJK KWANG HUA,
3TEMPAT KETIGA-BRONZEANIQ DZAKIRRIN BIN SOFIANSAMT SULTAN HISAMUDDIN
4KEEMPAT- BRONZENURAIN SYAHIRAH BINTI OMARSMK CONVENT FATHER BARRE, 115, JALAN KOLAM AIR, 08000 SUNGAI PETANI KEDAH.
5KELIMA – BRONZEAISHAH HUMAIRA BINTI AMINUDIN SEMI ABIM SUNGAI RAMAL
    
    
Form 4- Form 6/ Tingkatan 4- Tingkatan 6
NO.KEDUDUKANNAMA MURIDSEKOLAH
1JOHAN-GOLDRAYMOND PHUA WEI PARKSMK BUKIT KEPAYANG GARDEN HOMES, SEREMBAN 
2NAIB JOHAN-SILVERTAN JIA HUISMJK KWANG HUA, KAWASAN 17, 41150, KLANG, SELANGOR
3TEMPAT KETIGA-BRONZELOW KAI WENSMJK YOK BIN; 19-21 JALAN AYER LELEH, 75050 MELAKA.
4KEEMPAT- BRONZEMIAK PEI SHENGSMK SAINT COLUMBA
5KELIMA – BRONZELIM YEE HANSMK KHIR JOHARI       

TERMA DAN SYARAT

  1. Terbuka kepada semua murid prasekolah, sekolah rendah, pelajar sekolah menengah dan sekolah antarabangsa (International school) di seluruh negeri Malaysia.
  2. Penyertaan peserta hendaklah secara sukarela dan mendapat kebenaran daripada ibu bapa/penjaga.
  3. Peserta tidak perlu hadir secara fizikal untuk menyertai pertandingan ini.
  4. Kertas Mewarna / Lukisan bersama ID peserta, akan dihantar kepada peserta melalui e-mel.
  5. Cetak Kertas Pertandingan dalam KERTAS BERSAIZ A4 SAHAJA.
  6. Sebarang Alat Mewarna boleh digunakan KECUALI LUKISAN / MEWARNA DIGITAL TIDAK DIBENARKAN.
  7. Boleh memilih (Mewarna/Melukis ataupun Kedua-dua) * PILIHAN KEDUA-DUA -PESERTA MENERIMA 2 KERTAS PERTANDINGAN iaitu MEWARNA DAN MELUKIS.
  8. Yuran pendaftaran RM10 ( Mewarna/Melukis). * PILIHAN KEDUA-DUA – YURAN PENDAFTARAN RM20 
  9. Perbankan Internet – BANK ISLAM MALAYSIA (ICBE RESOURCES: 02114010009799)
  10. Kertas Pertandingan lengkap yang akan dihantar oleh peserta kepada penganjur mesti menjadi 100% usaha peserta sendiri.
  11. Penganjur akan menolak Kertas Pertandingan yang lengkap sekiranya mendapati bahawa telah dibantu oleh pihak lain untuk menyiapkannya.
  12. Peserta mesti muatnaik (upload) hasil kertas pertandingan mewarna / melukis (Snap/Scan) melalui Pautan/Link diberi oleh Pengajur.
  13. Panel penilai tidak akan menilai hasil kertas pertandingan yang diterima daripada peserta melalui WhatsApp, Telegram, Facebook ataupun Sosial Media yang lain.
  14. Keputusan panel penilai adalah muktamad.

𝐘𝐎𝐔𝐓𝐔𝐁𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐍𝐍𝐄𝐋 ICBE Publication ( C𝐥𝐢ck ‘𝐒𝐮𝐛𝐬𝐜𝐫𝐢𝐛𝐞’ 𝐚𝐧d ‘𝐁𝐞𝐥𝐥 🔔’ 𝐛𝐮𝐭𝐭𝐨𝐧 )

https://www.youtube.com/channel/UCSSffMPF93EguHSjze-9nnw